6 sposobów na ponowne wykorzystanie naszych paczek 0
6 sposobów na ponowne wykorzystanie naszych paczek

Czy wiecie, że każdy element z paczki, którą otrzymujecie od nas z kosmetykami możecie wykorzystać dalej? Karton, bibułę, wełnę drzewną, wstążki, a nawet karteczkę z podziękowaniem za zakupy! W dzisiejszym wpisie poznacie kilka moich inspiracji odnośnie dalszego wykorzystania elementów przesyłki. Zapraszam do lektury :)

Jak pakujemy czyli paczki bez plastiku w środku

Każda z naszych paczek jest zapakowana bez plastiku i w taki sposób, aby każdy jej element można była później wykorzystać. Do kartonu wkładamy najpierw białą bibułę, następnie wełnę drzewną, która doskonale amortyzuje ruchy kosmetyków w paczce i chroni je przed uszkodzeniem, na wełnie układamy Wasze zamówione produkty. Jeśli są ze szkła, owijamy je tekturą falistą, aby nie uszkodziły się podczas transportu. Dodajemy próbki kosmetyków, pyszne krówki i zakrywamy wszystko. Przewiązujemy wstążką, wkładamy karteczkę z podziękowaniem za zakupy, zamykamy karton, przewiązujemy go wstążką i voila! Zamówienie jest gotowe na spotkanie z Tobą ❤️

Jak wykorzystać ponownie elementy z paczki?

Od początku istnienia Skin Trust ważne dla mnie było, aby w paczkach nie znalazł się plastik. Jest go za dużo w naszym codziennym życiu i chciałam go wyeliminować z procesu pakowania. Udało mi się! Co więcej, po kilku próbach pakowania doszłam do momentu, w którym wiem, że każdy z elementów paczki możecie wykorzystać ponownie! ❤️ Poniżej znajdziecie 6 pomysłów do czego wykorzystać sianko, karton czy wstążkę :)

1. Wełna drzewna jest sucha, tak więc świetnie sprawdzi się jako rozpałka do kominka, ogniska czy grilla. Oprócz tego można ją wykorzystać jako wypełnienie paczek prezentowych dla Waszych bliskich. 

2. Karton, w który pakuję kosmetyki można z powodzeniem użyć dalej, np. w domu do przechowywania swoich drobiazgów, przypraw lub ponownie wysłać w nim produkty do kolejnej osoby!

3. Wstążki, których używam do przewiązywania paczek są różne w zależności od pory roku. Jesienią i zimą jest to biało-czerwony sznurek, a wiosną i latem zielona wstążka. Jeśli po otwarciu paczki wyrzucasz wstążki i sznurki do kosza, to pomyśl o tej chwili w grudniu, gdy pakujesz prezenty i musisz szukać po sklepach wstążek i sznureczków. Zaoszczędzony czas i pieniądze :)

4. Bibuła, którą wykładam karton również sprawdzi się do Waszych prezentów czy paczek. Celowo nie zaklejam jej naklejką a przewiązuję wstążką, aby nie trzeba było jej rozrywać, a można ją było potem wykorzystać. 

5. Tektura falista to ten element, gdzie można by pomyśleć, że z nią za bardzo nie da się nic zrobić. Ja wpadłam na pomysł, że można ją zachować dla siebie i wykorzystać, gdy będziemy chcieli przewieźć coś kruchego, lub oddać komuś, kto potrzebuje przekładki do talerzy w momencie przeprowadzki. 

6. Karteczka z podziękowaniem za zakupy sprawdzi się w roli zakładki do książki czy gazety. Już nie musicie szukać małych karteczek, które włożycie na danej stronie. 

Mam nadzieję, że skorzystacie z moich podpowiedzi na ponowne użycie elementów paczki ze Skin Trust. Jeśli wpadliście na inny pomysł niż mój, dajcie znać! Jestem bardzo ciekawa w jaki sposób Wy wykorzystujecie lub wykorzystalibyście ponownie naszą paczkę :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl